İOS

Facebook Krizi Çözdü : Facebook Gaming, Oyun Oynama Özelliği Olmadan iOS’a Geliyor

Facebook İos için yayınlayacağı Facebook Gaming uygulaması için Apple ile arasındaki savaşın sonuna geldi. Facebook’un yeni uygulamasını App Store’da yayınlanmasına izin vermeyen Apple, Facebook Gaming’deki oyunların kaldırılmasıyla fikrini değiştirdi. Uygulama, en kısa sürede iOS kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak.

Facebook Gaming Nedir?

facebook

Peki, nedir bu Facebook Gaming neden ios için problen oldu ? Facebook Gaming, Facebook şirketi tarafından oyun severler ve yayıncılar için hazırlanmış tıpkı Twitch benzeri bir sisteme sahiptir. Facebook Gaming, yayıncıların canlı olarak yaptıkları oyun yayınlarının oyun severler tarafından izlenmesini sağlayan bir servis. Sistemde öte yandan kullanıcıların birbirleriyle oynayabilmeleri için mini oyunlar da bulunuyor

Temelinde Twitch’e rakip olmayı hedefleyen başaracak gibi de gözüken bir uygulama olan Facebook Gaming, dileyenlerin yayın yapmasına imkan sağlamasının yanı sıra kullanıcıların birbirleriyle basit oyunlar oynayabilmelerini sağlıyordu. Bu oyunlar, öyle gelişmiş yapılara sahip üst düzey oyunlar da değil aksine fazlasıyla basit yapılarda ki oyunlardır.

İOS Facebook Gaming’e Neden Karşı Çıktı ?

Facebook tarafından daha önce Andoid platformuna sunulan Facebook Gaming, iOS tarafında ise App Store politikaları sebebiyle Apple tarafından defalarca kez reddedilmişti. Ancak sonunda Apple ve Facebook el sıkışmış gibi görünüyor. Çünkü Facebok , Facebook Gaming uygulaması içinde ki mini oyunları kaldırma kararı aldı.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg’den Açıklama geldi.

facebookgaming

Konuyla ilgili açıklamalar yapan, Facebook COO’su Sheryl Sandberg, Facebook Gaming’i App Store’da yayınlayabilmek için çok fazla çaba gösterdiklerini, çözümü ise uygulamadaki oyun bölümünü tamamen kaldırmakta bulduklarını ifade ediyor. Sandberg’e göre iOS kullanıcıları, Android kullanıcılarına göre daha kısıtlı bir Facebook Gaming deneyimi yaşayacaklar.

Comments

comments

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı