Dünya

Minecraft hilelerinden Twitter Hack’lemeye uzanan 1 hikaye

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Bilgi güçtür
  • Mümkün Olanın Geleceği
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Günün ipucu: Yine o adam
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Spieth eksik kesim tehlikesi altında

Minecraft hilelerinden başlayan hikayesi Twitter’ı Hackleyerek son buldu.

Zor bir aile hayatı olan genç ,  enerjisini ve  bilgisini video oyunlarına ve kripto para birimine döktü . Son icraatı ise ses getiren twitter hack ve buna bağlı bitcoin dolandırıcılığı.

twitterhacked

Twitter Hack olayının tüm hikayesi

Graham Ivan Clark isimli genç , çevrimiçi platformlarda yaramazlık yapmaya çok erken başlamıştı..

Graham Ivan Clark 10 yaşındayken Minecraft adlı video oyunu oynuyordu,15 yaşındayken bir çevrimiçi hackerlar forumuna katıldı. 16 yaşına geldiğinde, Bitcoin dünyasına çekildi, 856.000 dolarlık bir kripto para biriminin hırsızlığına karışmış gibi göründü, ancak sosyal medya ve yasal kayıtlar hiçbir zaman bunu ispatlayamadı. Daha sonra açtığı Instagram yayınların da , özel tasarım spor ayakkabılar ve pırlanta kaplı Rolex saatler ile geldi.

clark

Ergenlik çağındaki dijital Dünya da yaptığı hatalı davranışları , polisin onu dairesinde tutukladığı Cuma günü sona erdi . Florida savcıları, şu anda 17 yaşındaki Bay Clark’ın,  Twitter sistemine doğrudan saldırmak ve bir çok ünlü ismin hesaplarını ele geçirmek ile suçlanıyor. Saldrıının “beyni” olduğunu itiraf etti.

İnsanlar bu kadar genç birinin Silikon Vadisi’nin en sofistike teknoloji şirketlerinden birinin savunmasını nasıl delip geçebileceği konusunda sorular sordu. Savcıların Twitter’ı hacklemek için en az iki kişi ile birlikte çalıştıklarını ancak Clark  liderin kendisi olduğunu söyledi.

Twitter korsanları, onlarca yüksek profilli hesap aracılığıyla Bitcoin'in kendisine gönderilmesini istedi.
Twitter korsanları, onlarca yüksek profilli hesap aracılığıyla Bitcoin’in kendisine gönderilmesini istedi.

Milyonlarca genç, Bay Clark ile aynı video oyunlarını oynuyor ve aynı çevrimiçi forumlarda etkileşime giriyor. Ancak, onu tanıyan bir düzineden fazla insanla yapılan görüşmelerde, yasal belgeler, çevrimiçi adli çalışma ve sosyal medya arşivleriyle birlikte, ailesi ile gergin bir ilişkisi olan ve hayatının çoğunu çevrimiçi oyunlarla geçiren bir gencin insanları para , fotoğraf ve bilgi vermeye ikna kabiliyeti mükemmel.

Colby Meeds isimli şahıs Bay Clark için “Ben küçükken beni biraz para için dolandırdı,” dedi 19 yaşındaki Minecraft oyuncusu Colby Meeds, ona Minecraft karakteri için dijital bir pelerin satmayı teklif ederek 2016’da kendisini 50 dolar dolandırğını idda etti.

Minecraft oynadığı zamanlardan bir dolandırıcılık hikayesi

Clark bir keresinde Virginia’daki Christopher Newport Üniversitesi’nden bir öğrenci olan Nick Jerome, havalı olduğunu düşündüğü Minecraft kullanıcı adı için 100$ teklif etti skype den konuştular anlaştılar ve ödemeyi aldıktan sonra Clark, Nick Jerome’yi engelledi. “Ben sadece aptal bir gençtim ve geriye dönüp baktığımda, bunu yapmamın bir yolu yok,” dedi Jerome. “Neden bu adama güvenmiş olmalıyım?”

15 temmuz hack günü ;

15 temmuz hack gününden sonra herşey bir bir ortaya çıktı aslında bu çokta kolay olmuştu sanırım 17 yaşında ki bir gencin acemiliğinden kaynaklıydı. Eğer önlem alınmazsa veya bu gence doğru yol gösterilmezse ileride daha büyük bir suçla karşımıza çıkacak şüphesiz.

Hack olayının ardından ;

Bay Clark’ın çevrimiçi tanıdıkları, saldırıdan suçlandığını öğrendiklerinde, bazıları şaşırmadıklarını söyledi.

Comments

comments

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı