Dünya

TikTok’a Rakip : İnstagram Reels

İnstagram Reels Özelliğini Duyurdu

Sosyal medya hayatımız da önemli bir yer kaplıyor haliyle uygulamalar birbiriyle kıyasıya yarışıyor son zamanların en popüler video paylaşım uygulaması olan Tiktok’a , İnstagram’dan büyük bir darbe geldi . İnstagram daha önce Snapchat’i bitirecek hamleyi yapmış ve filtre özelliklerini İnstagram’a getirip Snapchat’i nerdeyse piyasadan dışarıya atmıştı.

İnstagram Reels özelliğini duyurduğu anda herkesin aklına bir çok soru geldi. İnstagram , Snapchat örneğinde ki gibi Tiktok’la da yarışabilecek mi ? Tiktok hız kaybetmeden yükselişine devam edebilecek mi yoksa İnstagram Reels özelliği sayesin de Tiktok’u geride bırakabilecek mi ?

Şüphesiz ki İnstagram ve Tiktok sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarının başında geliyor Tiktok’un kullanıcı hacmi İnstagram’ı cezbetmiş olacak ki Reels’i duyurdu. Reels Özelliği tiktok gibi bir başarı sağlatır mı İnstagram’a ilerleyen zaman dilimin de bunu hep birlikte göreceğiz şüphesiz.

Tiktok’un Rakibi İnstagram Reels Nedir?


Reels’te zamanlayıcı ve geri sayım özelliğinin yanı sıra artırılmış gerçeklik efektleri de bulunuyor. Tüm bu özelliklere ek olarak bir kullanıcı, Reels aracılığıyla oluşturduğu içeriğin video hızını, belirli noktalarda dilediği gibi değiştirebiliyor. Ayrıca kullanıcılar, Keşfet menüsü altından Reels videolarına kolaylıkla erişebilecek.

İnstagram Reels’den Görüntüler

Comments

comments

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı