Dünya

Uygun Fiyatlı Mekanik Klavye Tavsiyeleri

Uygun Fiyatlı Mekanik Klavye Tavsiyeleri

Son yılların popüler akımlarından biri olan mekanik klavyeler, özellikle oyun oynayanlar için büyük bir anlam ifade ediyor. Sıradan membran klavyelere göre daha hızlı tepki süresine sahip olan bu klavyeler sadece oyun değil, yazarlık gibi işler için de kullanılıyor. Oyun amaçlı ucuz mekanik klavye arayanların için uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri ile karşısındayız.

Uygun fiyatlı oyuncu faresi önerileri

Cebinizi yakmayacak uygun fiyatlı oyuncu faresi önerileri ile oynayacağınız oyuna en uygun gaming mouse ürününe karar verebilirsiniz.

00000

Mekanik klavye nedir?

Mekanik klavyeler, sıradan klavyelerin aksine her tuşun altında bir switch bulunduran klavyelerdir. Bu switch adını verdiğimiz parça, tuşlara daha hızlı basmanızı sağlar. Bununla birlikte sıradan klavyelere göre bilgisayara daha hızlı komut verilmiş olur. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var, “mekanik hisli” denilen klavyelerin çoğu ya tamamen membrandır, ya da switch bulunmasına rağmen altında membran parçası bulunur. Listemizdeki klavyeler tamamen mekaniktir.

Uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri

Öncelikle belirtmek isterim ki önereceğim klavyeler kendi fiyatları arasında ucuz olacaktır. Zira günümüz dolar kuruna göre en uygun mekanik klavyeler 200TL’den başlıyor, bu fiyatın altında mekanik klavye almanız çok zor. Dilerseniz alabileceğiniz en iyi fiyat/performans ürünlerine geçelim.

Dark Elite Force Mekanik Hisli Oyuncu Klavye ve Mouse Set

Klavyenin Tam Adı: Dark Force Mekanik Hisli Rainbow Aydınlatmalı Türkçe Q Siyah Oyuncu Klavyesi (DK-AC-GK1000) “Multimedya Tuşları” var (Ses kısma, Ses açma, Geri sarma, Oynatma, Durdurma, İleri sarma vs.). “Rainbow Led Renkleri” var. “USB Bağlantısı” var. “Büyük Boy Enter Tuşu” var. “Windows Mac Os X” uyumlu. Yani Windows ve Mac Os X uyumlu. “Türkçe Düzen” bir klavye. Yani Türkçe harfler de var (Ğ, Ü, Ş, İ, Ö, Ç gibi). “Fast Response Time” bir klavye. Yani tuşlar hızlı tepki veriyorlar. Ve en önemlisi de 19X ANTIGHOSTING KEYS yani 19 tuşu aynı anda algılayabiliyor. Özellikler bunlardı. Şimdi detaylı bir şekilde anlatalım. 3 Kademeli Gök Kuşağı Aydınlatmalı. Yani 3 farklı parlaklık kademesi var. En düşük, Orta, En yüksek diye gidiyor. Zengin Multimedyası var. Tüm Multimedya Tuşları; F1 : Windows Media Player ı açar F2: Bilgisayarın Sesini Kısar F3: Bilgisayarın Sesini Açar F4: Bilgisayarın Sesini Kapatır F5: Videoyu durdurur F6: Videoyu Geriye Sarar F7: Videoyu oynatır veya durdurur F8: Videoyu ileri sarar F9 Postayı açar F10: Ana sayfaya geri döner F11: Tüm tuşları kilitler F12: Hesap Makinesini açar. 19X Antighosting Keys var. Yani 19 tuşu aynı anda algılayabiliyor. Diğer Tuşlara Oranla Daha Büyük Alt Işıklandırmalı WAST tuşları. Yani W A S D tuşları daha çok ışık geçiriyor. Yani onları daha iyi görebilirsiniz. Aydınlatmalı Animasyonlu Ledler. Klavyenin 3 Farklı Animasyonlu Ledleri var. Bunlardan; 1.: Sarı, Açık Mavi, Eflatun 2.: Yeşil, Mavi, Kırmızı 3.: Kırmızı, Yeşil, Mavi. Büyük Boy Enter Tuşu. Yani Enter tuşu bazı klavyelerdeki gibi ince ve yatay değil. Şeffaf Aydınlatmalı Tuşlar. Yani Tuşlar Işık Geçiriyor. Özet geçecek olursak: Aydınlatma Var Kablolu Bilek Desteği Yok Türkçe Q Fonksiyon Tuşları Var Mekanik Hisli (YALAN) Oyun Klavyesi Multimedya Tuşları Yok Nümerik Tuşlar Var RGB Var Touchpad Yok

Fiyat 90-120TL

A4 Tech Bloody B328 Mekanik Q Oyuncu Klavyesi

Fiyatıyla Gamapower Warlock’a rakip performans olarak ise üç aşağıya bş yukarıya eşit sayılabilecek bir klavye.

Dünya`nın En Hızlı Tuş Tepki Süresi

Dünyanın En Hızlı Tuş Tepki SüresiYenilkçi LK(Light Strike) teknolojisi, kızılötesi Switch sayesinde 0.2 msn tepki süresi ile rakipsiz.Tuş Tepki Süresi 0.2msn’den azGeleneksel metal switch’lerdeki gürültü dalgaları yok. 0.2 msn ışık tuş tepki süresi.Sıfır Gecikme, 30 msn Daha HızlıGecikmesiz ışık hızında tepki verir.(Geleneksel metal switch klavyeler bağlantı nedeniyle, tuş tepki süresi 18-30msn gecikmelidir.)%30 Daha Hızlı Harekete GeçerKızılötesi Switch’i geleneksel metal switch’lerden %30 daha hızlı harekete geçirmek için yalnızca 1.5mm’ye ihtiyacı vardır.(Geleneksel metal switch’ler harekete geçmek için 2.2mm’e ihtiyaç duyar.)PK Yazılımı ile Tuş Tepki SüresiBu basit yazılım size kimin daha hızlı tuş tepki süresi olduğunu söyler ve kızılötesi switch dünyanın en hızlısı, rakipsiz direk kanıtlar.Çift-Tıklamaya sonSıfır-gürültü çıkış sinyali ile metal switch’li ürünlerde yaşanan çift-tıklama problemine son.Toz GeçirmezKızılötesi Mekanik Switch, kızılötesi sensör kullanır dolayısıyla toz sorun olmaz.Çifte Güvenlik Su GeçirmezElektronik olarak mühürlü + su tahliye olukları klavyenin kullanım ömrünü uzatır.Aşınmaz Tuş BaşlığıDayanıklı çift renk enjeksiyonlu, aydınlatmalı tuşların yazıları asla aşınmaz.8 Silikonlu Tuş BaşlığıOyunculara özel, toplam 8 adet kaymaz konveks silikondan yapılma Q,W,E,R,A,S,D,F tuşları ile uzun konforlu kullanım.Neon Işık SistemiParlaklık ayarı: Fn+↑↓
Arka LED Işık Açık/Kapalı: Fn+F12Vida İle Sağlamlaştırılmış Ara Tuşu(Space Bar)Çift Vida + Çift Yay + Denge Barlı yapısı ile daha dayanıklı ve güçlü Ara Tuşu.Kaymaz Klavye AyaklarıSilikon klavye ayakları ile oyun sırasında titreme ve kaymayı engelleme.Oyun ModuFn+F8’e basarak “Windows” tuşlarını devre dışı bırakın ve 104 full anti-ghost tuşunu aktive edin.Bloody B328 8-Light Strike Gaming Klavye, 8xInfrared Mekanik Switch

 • Kablolu 8 adet Infrared Mekanik Switch’li, Q Türkçe Gamer Klavye
 • Yenilikçi Infrared Switch ile aşınmaya, gecikmeye ve toza son
 • LK-Light Strike teknolojisi ile muhteşem 0,2msn tuş tepki süresi
 • LK’de metal parçaların oluşturduğu gürültü dalgaları yoktur ve sinyalin gecikmesini önler
 • Sıfır Gecikme ile geleneksel Metal Switch’lerden 30msn daha hızlı
 • Paslanma nedeniyle oluşan çift tıklama hasarını ve aşınmayı engeller
 • Super Combo (KeyDominator) Yazılımı ile; Kişiselleştirilebilir klavye Oscar Macro geliştirme ve paylaşma Ultra Core ile karmaşık çok-tuşlu komutları, tek bir tuşla uygula 3 değişik Profil ayarı ve düzenleme (Default, FPS, MMO)
 • Dayanıklı Çift-Renk enjeksiyonu ile yazıları aşınmayan tuşlar
 • Çift Renk Enjeksiyonlu tuşları LED ile aydınlatma (Fn+F12)
 • LED ışıkların Renk ve Parlaklık Ayarı
 • 7 adet multimedya tuşu (Fn+Fonksiyon tuşlar)
 • Genişletilmiş ergonomik bilek desteği
 • Oyunculara özel, konveks silikondan yapılma, turuncu renk Q,W,E,R,A,S,D,F tuşları
 • Çift vidalı, Çift Yaylı ve Denge Barlı yapısı ile daha dayanıklı ve güçlü Space Bar-Ara Tuşu
 • Oyun kilit modu ile oyun oynarken Windows tuşunu kilitleyebilme (Fn+F8)
 • Silikon klavye ayakları ile oyun sırasında titreme ve kaymayı engelleme
 • Klavyenin kullanım ömrünü uzatan çift güvenlikli su geçirmezlik
 • Oyuncular için ağırlaştırılmış tasarım, 912gr
 • 480 (b) x 205(e) x 38 (y) mm
 • 1,8m kablo uzunluğu

Fiyat: 210-250TL

Gamepower Warlock – Mavi ve kırmızı switch 

Fiyatına göre rakipsiz sayılan Gamepower Warlock bizlere iki farklı switch seçeneği sunuyor. Bunlardan biri mavi, biri kırmızı switch. Aralarında fark ise mavi switchlerin daha sesli ve zor basılıyor olması, kırmızı switchlerin sesi ve hissiyatı membran klavyelere benzer. Gamepower Warlock, çıkarılabilir bilek desteğine sahip. Üzerindeki tuşlar İngilizce olarak üretilmiş fakat sonradan üstlerine Türkçe olmaları için baskı yapılmış. Klavye RGB desteğine sahip olmasa da birçok renk moduna sahip.

Fiyat: 200-250TL 

Redragon Usas Rgb Mekanik Oyuncu Klavyesi TR

* Oyun performansında son nokta
* Ayarlanabilir RGB LED’ler ile kristal netliğinde arka ışıklar
* Alüminyum ve ABS malzeme, mekanik tuşlar ve altın kaplama USB bağlantısı ile en zorlu oyunlara hazır
* Uzun ömürlülük, kayıpsız tepkime ve dayanıklılık için tasarlandı
* 87 standart çakışmasız tuş, tam numerik keypad,
* 12 multimedya tuş ve su sıçramaya dayanıklı

Fiyat : 350-400TL

Comments

comments

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı