Mobil

WhatsApp kendiliğinden silinen mesajlar özelliğini deniyor

WhatsApp kendiliğinden silinen mesajlar özelliğini deniyor

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp, rakiplerinden geri kalmamak için bir özelliği test etmeye başladı. Telegram gibi rakiplerinde bulunan ve kullanıcılar tarafından “nefret edilen özellik” diye tabir edilen bir özellik WhatsApp Beta sürümünde görüldü.

Kendi Kendine Silinen Mesaj Nedir ?

Kendiliğinden silinen mesajlar özelliği şuan bazı WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulmuş durumda.Yargıtay WhatsApp mesajını cinsel taciz kabul etti!İstanbul Sözleşmesi tartışmaları devam ederken Yargıtay’dan WhatsApp mesajı kararı ortaya çıktı. İşte Yargıtay tarafından verilen o karar: WhatsApp kendiliğinden silinen mesajlar özelliğini deniyor.Telegram’da bulunan bu özellik, sohbetteki karmaşayı önlüyor. Örneğin arkadaşınıza bir şifre göndereceksiniz, fakat bu şifre bir gün sonra geçerliliğini yitirecek. Arkadaşınızın sohbet içerisinde kafası karışmasın diye o mesajın bir gün sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabileceksiniz.

Mesajların silinmesini istemiyorsanız bir ekran görüntüsü alabilir veya mesajı bir başkasına yönlendirebilirsiniz. Kendiliğinden silinen mesajlar en fazla bir hafta sonrasına ayarlanabilecek. Bu özellik cihazımızdaki ekran görüntüleri klasörünü işgal edecek gibi görünüyor.Kendiliğinden silinen mesajlar özelliğinin haricinde bir özellik daha uygulamanın bünyesine katılacak. Bir kişiyi veya bir grubu susturmak istediğinizde en fazla bir yıl için susturabiliyorsunuz.

whatsapp promo

Beta’da test edilen özellik, “sonsuza kadar sustur” seçeneğini ekleyecek. Bu sayede bir karmaşanın daha önüne geçilmiş olacak.Bu özellikler WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılara sunuldu. Bu yeniliklerin ne zaman tüm kullanıcılara dağıtılacağı ise bilinmiyor. Alınan geri bildirimlere göre özelliklerin bazıları hiç eklenmeyebilir.

Comments

comments

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı